Historie Hotelu

Historie budovy, ve které sídlí hotel Dominican, sahá do 17. století, kdy byly pozemky a budovy v okolí kostela Sv. Jiljí vykoupeny Dominikánským řádem. Hotel Dominican byl vybudován v roce 2004 po rozsáhlé renovaci objektu.

Historie objektu na Starém Městě pražském začíná teprve v roce 1625. Nejprve řádu Dominikánů připadl kostel sv. Jiljí, kolem něhož do roku 1656 postupně skoupili okolní budovy, které využívali pro provoz řádu. Po roce 1663 došlo ke sjednocení jednotlivých objektů, které spolu s kostelem tvoří blok ohraničený ulicemi Husova, Jalovcová, Jilská a u kostela pak ulicí Zlatá. Autorem přestavby bloku byl Carlo Lurago.

 

Dva roky po komunistickém převratu v Československu, došlo roku 1950 v rámci nechvalné Akce K k násilnému vysídlení Dominikánského řádu. V objektu vznikají bytové jednotky, které jsou obývány až do konce 80. let. Obnovení konventu bylo možné opět po sametové revoluci, v roce 1990. Ke konci 90. let 20. století dochází k prodeji části objektu mezi ulicemi Jalovcová a Jilská. Následuje složitý a zdlouhavý proces získávání stavebních povolení, které mají za účelem objekt revitalizovat a vybudovat v něm 4* hotel s restaurací. Tento proces je úspěšně završen v roce 2004, kdy byl hotel Dominican Prague otevřen svým návštěvníkům.

 

V roce 2013 je hotel Dominican prodán novému majiteli a od této doby je provozován společností Axxos Hotels & Resorts, která v České Republice provozuje několik hotelů, vedle Prahy také v Mariánských Lázních a Karlových Varech.

Může vás také zajímat...
Služby hostům

Víme, že dnes existují alternativní způsoby dopravy, jako je sdílení vozidel. Ale buďme upřímní, opravdu chcete aby Vás vezl někdo,…

O Praze

Město Praha je bezpochyby jednou z ikon na mapě historických destinací ve střední Evropě. Je oblíbené z mnoha důvodů. Mezi…