O Praze

Město Praha je bezpochyby jednou z ikon na mapě historických destinací ve střední Evropě. Je oblíbené z mnoha důvodů. Mezi hlavní atrakce patří jistojistě slavné Staroměstské náměstí s Pražským orlojem, Židovské město, Karlův most, Malá Strana nebo komplex Pražského hradu, který je největší v Evropě.

První informace o obydlení oblasti, kde se Praha dnes nachází pocházejí ze 6. století. Během středověku se město stalo důležitým spojením mezi západní a východní Evropou. Díky Karlu IV. se pak Praha stala na krátkou dobu nejdůležitějším městem tehdy známého světa. Bylo štěstím, že město nebylo příliš poničeno během 2. světové války a díky tomu si uchovalo svou originální atmosféru historického města v srdci Evropy.

V roce 1992 bylo historické jádro města zapsáno na seznam ochrany UNESCO. Praha dnes pokrývá rozlohu 496 km2, je rozdělena do 10. hlavních celků od Prahy 1 - 10 a bydlí zde více než 1,4 mil. obyvatel. Praha má jedno hlavní mezinárodní letiště, 3 hlavní železniční uzly a 3 klíčové linky metra. Je známo jako město tradice, vzdělání a kultury ve všech známých formách.

Může vás také zajímat...
Služby hostům

Víme, že dnes existují alternativní způsoby dopravy, jako je sdílení vozidel. Ale buďme upřímní, opravdu chcete aby Vás vezl někdo,…

Historie Hotelu

Historie budovy, ve které sídlí hotel Dominican, sahá do 17. století, kdy byly pozemky a budovy v okolí kostela Sv.…